Szoftvertesztelés

Hírek, újdonságok, tapasztalatok és elmélkedések a szoftvertesztelés világából!

Kommentek

  • blash: Én csak pár képet hiányolok, ami persze nagymeló, de sokat hozzá tud tenni a cikkekhez. (2013.02.10. 17:17) Mantis
  • szlj: A sorok között benne van, de mivel a személyes tapasztalatommal is megegyezik, ezért ideírom. Aki ... (2013.01.24. 22:20) Mantis
  • p_jano: @B9: Az egyik lehetőség a tanácsadói, szolgáltatói cégeknél elhelyezkedni. Itt azért negyedévente,... (2012.07.03. 22:16) Tanulni szeretnék ...
  • B9: Sziasztok! Mit javasolnál annak, aki olyan munkahelyet keres, ahol a legszéleskörűbb tapasztalato... (2012.06.18. 10:29) Tanulni szeretnék ...
  • Eaven: Csakis egy adatbázisból. Kell egy web oldal ahol regisztrálhatja magát az ember ilyen munkára. In... (2011.10.25. 17:24) Hogyan lehet ...?
  • Utolsó 20

Tesztcsapat vezetése II.

2010.09.02. 09:00 | p_jano | Szólj hozzá!

Címkék: tesztelés szoftvertesztelés tesztelői erőforrás

Nézzük most a másik részét a vezetésnek, az emberek és a csapat érdekeinek képviseletét. Fontos a jó légkör a csapaton belül. A tagok akkor tudják a legjobbat kihozni magukból, ha mind csapatként, mind egyénként megfelelő motivációval rendelkeznek. Ezért vigyáznunk kell a motiváció folyamatos szinten tartásával. Ne csökkentsük azt és ne is állítsuk a tagokat lehetetlen feladatok elé. Mindkettő ugyanúgy demoralizálja a csapatot.

Mivel egy tesztcsapat vezetésekor sokszor nem jut idő a számonkérésre, nevezzünk ki helyettest, aki akkor is ügyeli a csoport munkáját, ha mi naphosszat megbeszélésen, tárgyalásokon ülünk. Így ilyen esetekben csak egy személlyel kell tartanunk a kapcsolatot. Körültekintően válasszuk ki helyettesünket, olyan személy töltse be ezt a posztot, aki képes az utasításainkat betartatni és a tesztelők is elfogadják vezetőként.

 

Sokan a csapatérdeket előrébb tartják az egyéni érdekeknél így magukkal a tesztelőkkel kevesebbet törődnek. Egy jó helyettes akár ilyenkor is használható. Amíg a vezető a csapatérdekekért harcol a megbeszéléseken, addig a helyettes úgy tudja szétosztani a munkát, hogy minden egyes tag megtalálja a kihívást a feladatában.

 

Vigyázzunk arra, nehogy abba a hibába essünk, hogy minden feladatot leosztunk a csoporttagoknak, helyetteseknek és nekünk nem marad semmi. Az ilyen személy nagyon gyorsan elveszti a csoport bizalmát. Törekedjünk arra, hogy mindenki (beleértve magunkat is) egyenlően, tudásához és munkabírásához mérten legyen leterhelve.

A bejegyzés trackback címe:

https://teszteles.blog.hu/api/trackback/id/tr692238916

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása