Szoftvertesztelés

Hírek, újdonságok, tapasztalatok és elmélkedések a szoftvertesztelés világából!

Kommentek

  • blash: Én csak pár képet hiányolok, ami persze nagymeló, de sokat hozzá tud tenni a cikkekhez. (2013.02.10. 17:17) Mantis
  • szlj: A sorok között benne van, de mivel a személyes tapasztalatommal is megegyezik, ezért ideírom. Aki ... (2013.01.24. 22:20) Mantis
  • p_jano: @B9: Az egyik lehetőség a tanácsadói, szolgáltatói cégeknél elhelyezkedni. Itt azért negyedévente,... (2012.07.03. 22:16) Tanulni szeretnék ...
  • B9: Sziasztok! Mit javasolnál annak, aki olyan munkahelyet keres, ahol a legszéleskörűbb tapasztalato... (2012.06.18. 10:29) Tanulni szeretnék ...
  • Eaven: Csakis egy adatbázisból. Kell egy web oldal ahol regisztrálhatja magát az ember ilyen munkára. In... (2011.10.25. 17:24) Hogyan lehet ...?
  • Utolsó 20

Kövspec nélkül

2011.07.28. 09:00 | p_jano | Szólj hozzá!

Címkék: tesztelés szoftvertesztelés dokumentálás

Mi van, ha nincs követelmény specifikáció? Vagy éppenséggel elkészült, de nem használható?

Hogyan tudunk mégis megfelelő minőséget építeni az alkalmazásba?

A tesztelésnek egyik alapvető inputja az üzleti követelmény specifikáció, amiben az üzlet leírja, hogy az adott rendszerben milyen funkciókat szeretnének használni. A dokumentumnak részletesen tartalmaznia kell, hogy az új alkalmazással szemben milyen igények merültek fel.

Egy egyszerű weboldalnál is fel kell sorolnunk a menüpontokat, jogosultságokat, kitöltendő mezőket, elvárt értékeket, folyamatokat.

Amennyiben nincs részletesen kidolgozott dokumentum a kezünkben, hogyan fogjuk letesztelni, hogy az alkalmazás megfelelően működik-e?

  1. Kezdjük el összeszedni és egységesíteni az üzleti igényeket a dokumentációkból.
  2. Beszéljük át a projekt részleteit a projekttagokkal (projektvezető, rendszerszervező, vezető fejlesztő).
  3. Józan ésszel gondoljuk végig az alkalmazás működését, hogy mit is kellene ellenőriznünk.
  4. Nézzük át, vagy emlékezzünk vissza a régebbi projektjeink teszteseteire hátha vannak egybeesések, hasonlóságok a projektek között.
  5. Próbáljunk meg a megrendelővel egyeztetni. Általában ezt a legnehezebb összeszervezni, de ezáltal pontosíthatjuk legjobban az elvárásokat.

A fenti lista eredményeiből könnyen készíthetünk tesztelési követelményeket. Ne az üzleti specifikációt próbáljuk meg megírni, mert az amúgy sem a mi dolgunk. Koncentráljunk arra, hogy a felkutatott igényeket, elvárásokat milyen tesztekkel tudjuk ellenőrizni.

A tesztelési követelményekre pedig könnyűszerrel írhatunk teszteseteket.

A bejegyzés trackback címe:

https://teszteles.blog.hu/api/trackback/id/tr573076616

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása