Szoftvertesztelés

Hírek, újdonságok, tapasztalatok és elmélkedések a szoftvertesztelés világából!

Kommentek

  • blash: Én csak pár képet hiányolok, ami persze nagymeló, de sokat hozzá tud tenni a cikkekhez. (2013.02.10. 17:17) Mantis
  • szlj: A sorok között benne van, de mivel a személyes tapasztalatommal is megegyezik, ezért ideírom. Aki ... (2013.01.24. 22:20) Mantis
  • p_jano: @B9: Az egyik lehetőség a tanácsadói, szolgáltatói cégeknél elhelyezkedni. Itt azért negyedévente,... (2012.07.03. 22:16) Tanulni szeretnék ...
  • B9: Sziasztok! Mit javasolnál annak, aki olyan munkahelyet keres, ahol a legszéleskörűbb tapasztalato... (2012.06.18. 10:29) Tanulni szeretnék ...
  • Eaven: Csakis egy adatbázisból. Kell egy web oldal ahol regisztrálhatja magát az ember ilyen munkára. In... (2011.10.25. 17:24) Hogyan lehet ...?
  • Utolsó 20

Adatok generálása

2013.03.07. 09:00 | p_jano | Szólj hozzá!

Címkék: tesztelés szoftvertesztelés tesztelési problémák tesztadatok

A tesztadatok generálása elég komplex probléma ebből kifolyólag sok olyan alkalmazás létezik, amely részben, vagy egészben kínál megoldást erre a feladatra. A tesztadatok előállítása a tesztelés egyik fontos része, habár a gyakorlati megvalósításban sokszor nem kap elég figyelmet. Sokszor tapasztalhatunk olyan hibákat, melyeket megfelelő tesztadatokkal, vagy megfelelő teszteléssel elkaphattunk volna.

Pl.: Az alkalmazás nagyon jól fut a tesztkörnyezeten, de éles környezeten éles adatokkal már akadozik. A problémának számos oka lehet (eltérő paraméterezés a két környezet között, hibás buildelés, eltérés a teszt- és éles adatokban, ...) melyek között szerepel a hibás tesztadatok használata.

Az ilyen hibák felderítéséhez nagyfokú türelem és kitartás szükséges. Általánosságban igaz, hogy a tesztelőnek egy funkcionális hibát könnyebb lokalizálni, mint a beállításokban, vagy a tesztadatokban rejlő hibákat.

Számos nyílt forráskódú tesztadat generátor létezik:

generatedata.com

Ezzel a JavaScript-PHP-MySql-ben írt alkalmazással gyorsan generálhatunk adatokat változatos formákban. Használni tudjuk adatbázis növelésére, vagy alapvető tesztadatok előállítására.

dbMonsteR

Ez az alkalmazás segít az adatbázis fejlesztőknek finomítani az adatbázis struktúráját, beállítani az indexeket és tesztelni az alkalmazás teljesítményét nagy adattömeg használatával.

De említhetném a denerator, vagy a dgmaster és a datagenerator alkalmazásokat is.

Sajnos azt az alkalmazást, amely mindenféle befektetett munka nélkül kitalálja, hogy milyen tesztadatokra van szükségünk még nem írták meg. Bármelyik megoldást is kezdjük el használni, (legyen az fizetős, vagy open-source termék) számoljunk azzal, hogy kemény munka árán fogjuk kigeneráltatni az adatainkat.

A bejegyzés trackback címe:

https://teszteles.blog.hu/api/trackback/id/tr15120657

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása