Szoftvertesztelés

Hírek, újdonságok, tapasztalatok és elmélkedések a szoftvertesztelés világából!

Kommentek

  • blash: Én csak pár képet hiányolok, ami persze nagymeló, de sokat hozzá tud tenni a cikkekhez. (2013.02.10. 17:17) Mantis
  • szlj: A sorok között benne van, de mivel a személyes tapasztalatommal is megegyezik, ezért ideírom. Aki ... (2013.01.24. 22:20) Mantis
  • p_jano: @B9: Az egyik lehetőség a tanácsadói, szolgáltatói cégeknél elhelyezkedni. Itt azért negyedévente,... (2012.07.03. 22:16) Tanulni szeretnék ...
  • B9: Sziasztok! Mit javasolnál annak, aki olyan munkahelyet keres, ahol a legszéleskörűbb tapasztalato... (2012.06.18. 10:29) Tanulni szeretnék ...
  • Eaven: Csakis egy adatbázisból. Kell egy web oldal ahol regisztrálhatja magát az ember ilyen munkára. In... (2011.10.25. 17:24) Hogyan lehet ...?
  • Utolsó 20

Tesztelés dokumentálása

2007.05.14. 22:49 | p_jano | Szólj hozzá!

Címkék: tesztelés tervezés szoftvertesztelés tesztelési módszertan

A tesztelést dokumentálni kell. De mit és hogyan tegyünk? Először is el kell készítenünk a tesztkoncepciót, ami leírja a tesztelés menetét.

Milyen erőforrások állnak rendelkezésünkre, mind emberi, mind technikai (szoftver, hardver) értelemben. Milyen rendszereken kell elvégeznünk a teszteket? Milyen teszteket (funkcionális, regressziós, integrációs, stb.) kell elkészíteni és ezekre a feladatokra mennyi időt szánunk. Továbbá tartalmaznia kell a tesztelési követelményeket rendszerenként és teszttípusonként.
A tesztkoncepciónak hivatkoznia kell arra, hogy az egyes teszttípusoknál kik a felelősök, kik a végrehajtók, kinek milyen feladata van a tesztelésben. Milyen kezdési feltételeknek kell teljesülniük. Milyen dokumentumokból dolgoznak az emberek és milyen dokumentumoknak, milyen formátumban kell elkészülniük a tesztelés folyamán. Az egyes teszttípusoknál milyen elfogadási kritériumokat állapítottunk meg? Magyarul mikor jelenthetjük ki, hogy működik a rendszer?
A tesztkoncepciónak tisztáznia kell a hibakezelés folyamatát, a hibák rögzítésének módját, a hibariportok formátumát, tartalmát. Meg kell szabnia, hogy a tesztelés alatt milyen támogató eszközöket alkalmazunk.
Kitérhetünk még a release menedzsment, tesztkörnyezet és tesztadat menedzsment, a fórumok és a kommunikáció leírására is.

Egy ilyen előre leírt tesztkoncepció nagyban hozzájárul a tesztelés sikerességéhez. A teszttervet kiegészíthetjük különböző dokumentum sablonnal, melyek használatával egységesíthető a vállalaton belüli tesztelés dokumentálása, riportolása.

Amennyiben kíváncsiak vagyunk a tesztelés dokumentálásának nemzetközi szabványára, akkor javaslom az „IEEE Standard for Software Test Documentation”-t. Ez a The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) 829-es szabványa. A szabványban találunk leírást egyes hibariportokról, követelménykezelésről, tesztesetek definiálásról, teszttervezésről, stb.

A bejegyzés trackback címe:

https://teszteles.blog.hu/api/trackback/id/tr5475918

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása