Szoftvertesztelés

Hírek, újdonságok, tapasztalatok és elmélkedések a szoftvertesztelés világából!

Kommentek

  • blash: Én csak pár képet hiányolok, ami persze nagymeló, de sokat hozzá tud tenni a cikkekhez. (2013.02.10. 17:17) Mantis
  • szlj: A sorok között benne van, de mivel a személyes tapasztalatommal is megegyezik, ezért ideírom. Aki ... (2013.01.24. 22:20) Mantis
  • p_jano: @B9: Az egyik lehetőség a tanácsadói, szolgáltatói cégeknél elhelyezkedni. Itt azért negyedévente,... (2012.07.03. 22:16) Tanulni szeretnék ...
  • B9: Sziasztok! Mit javasolnál annak, aki olyan munkahelyet keres, ahol a legszéleskörűbb tapasztalato... (2012.06.18. 10:29) Tanulni szeretnék ...
  • Eaven: Csakis egy adatbázisból. Kell egy web oldal ahol regisztrálhatja magát az ember ilyen munkára. In... (2011.10.25. 17:24) Hogyan lehet ...?
  • Utolsó 20

Tesztelés helye a fejlesztési folyamatokban

2007.07.12. 16:39 | p_jano | 1 komment

Címkék: tesztelés tervezés szoftvertesztelés tesztelési módszertan

Ahány cég, annyi szokás. Mégis abban talán mindenki egyetért, hogy a lehető leghamarabb kell a tesztelést elkezdeni. Ha a munka első fázisaiban kapjuk el a hibát, az kevesebb költséggel jár, mintha a legvégén jönnénk rá, hogy a tervezésnél elrontottunk valamit.

Szeretnénk egy családi házat felépíteni. Vannak különböző igényeink a házzal kapcsolatban, hogy hány szoba legyen, hogyan helyezkedjenek el, mekkora négyzetméterrel, stb. Az építész megtervezi a házat a különböző szakmai szempontoknak és a mi elvárásainknak megfelelően. A kész tervet ezután átnézzük és szóvá tesszük kifogásainkat. Ha ugyanis valamelyik fal nem jó helyen van, akkor azt papíron egyszerűbb módosítani, mint később, amikor már áll a ház.

A szoftverekkel is ugyanez a helyzet. Ha már a tervezés szintjén észrevesszük a logikai bukfenceket, akkor azokat sokkal könnyebben és olcsóbban javíthatjuk ki a tervben, mint a kész programban. Ugyanúgy figyelni kell a rendszerszervező munkáját, mint ahogyan a lakás tulajdonos figyeli az építész munkáját.

De nem csak a tervezők, hanem a kivitelezők tevékenységét is figyelni kell. Ha már van egy jó tervünk, olyan amilyet a megrendelő szeretne, akkor a terv mentén haladva állítsuk elő a terméket. (Nagyon kevés projekt fut le úgy, hogy a tervtől nem térnek el menet közben. Ez elsősorban a tervezés, az üzlettel való kapcsolattartás és a felhasználókkal, megrendelővel való kommunikációs nehézségek számára írható elő.)

Legyen az ház, vagy szoftver a munkák rendszeres és folyamatos ellenőrzése elengedhetetlen. Egyszerűbb egy kapcsolót áthelyezni, egy vezetéket áthúzni amikor a villanyszerelők dolgoznak, mint amikor a festő befejezte a munkáját. A szoftvereknél is könnyebb egy rutint átírni az elkészítése után, mint mikor már beépítették a többi modul közé és 30-an hivatkoznak rá különböző helyekről. Persze ekkor sem lehetetlen, csak éppen sokkal több munkával jár, mint kellene.

Ahogyan a házat, úgy a szoftvert is az átadásig tesztelni kell. Egészen addig, amíg a megrendelő el nem fogadja a termék állapotát.

Nem elég csak a kész programot tesztelni, vagy a fejlesztés legvégén elkezdeni a minőség ellenőrzését. Már jóval a kódolás előtt a tervezési szinten el kell kezdődnie a tesztelésnek, majd az egész projekt ideje alatt a fejlesztés mellett haladva kell ellenőrizni a terméket a jobb minőség elérése és a költségek csökkentése érdekében.

A bejegyzés trackback címe:

https://teszteles.blog.hu/api/trackback/id/tr87116820

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

SB_ 2007.07.24. 10:59:08

A szoftver átadását követően, az új igények átvezetése során a karbantartási, maintainance tesztelésnek nagyon fontos szerepe van. Megőrizni a jelenlegi minőséget - regressziós teszt - és ellenőrizni az új funkciót...
süti beállítások módosítása