Szoftvertesztelés

Hírek, újdonságok, tapasztalatok és elmélkedések a szoftvertesztelés világából!

Kommentek

  • blash: Én csak pár képet hiányolok, ami persze nagymeló, de sokat hozzá tud tenni a cikkekhez. (2013.02.10. 17:17) Mantis
  • szlj: A sorok között benne van, de mivel a személyes tapasztalatommal is megegyezik, ezért ideírom. Aki ... (2013.01.24. 22:20) Mantis
  • p_jano: @B9: Az egyik lehetőség a tanácsadói, szolgáltatói cégeknél elhelyezkedni. Itt azért negyedévente,... (2012.07.03. 22:16) Tanulni szeretnék ...
  • B9: Sziasztok! Mit javasolnál annak, aki olyan munkahelyet keres, ahol a legszéleskörűbb tapasztalato... (2012.06.18. 10:29) Tanulni szeretnék ...
  • Eaven: Csakis egy adatbázisból. Kell egy web oldal ahol regisztrálhatja magát az ember ilyen munkára. In... (2011.10.25. 17:24) Hogyan lehet ...?
  • Utolsó 20

Nincs időm a hibákat rögzíteni

2011.08.11. 09:00 | p_jano | Szólj hozzá!

Címkék: tesztelés megtörtént szoftvertesztelés dokumentálás

Nemrégiben beszéltem egy tesztelővel, aki az alábbi szituációt vázolta:

Az adott tesztelési folyamatban több hátráltató tényező is van. Az első, hogy nem megfelelő a projektvezetés, túl sok idő telik el egy hiba felvétele és fejlesztőhöz való delegálása között. Sokszor a projektvezető nem is tudja, hogy kinek kell kiosztania a hibát. Természetesen az idő kevés, a határidők pedig nem változnak, azokat tartani kell. Mindezek mellett nagyon sok emberrel (projektvezető, fejlesztők, üzemeltetők, rendszertervezők, üzleti végfelhasználók) kell tartani folyamatosan a kapcsolatot, hogy hatékonyan el tudja végezni a feladatát.

A tesztelő úgy oldja meg a határidők tartását, hogy sokszor nem dokumentálja a feladatvégzését. Például nem viszi fel a rendszerbe a talált hibákat. Küld egy emailt a megfelelő személyeknek, vagy pedig személyesen megbeszéli velük és együtt pillanatok alatt elhárítják a hibát.

Ha továbbra is így dolgozik és nem fordít időt az adminisztrációra, hamarosan nagy bajba sodorhatja magát. Mivel nem lesz nyomon követhető a munkája, senki nem fogja látni, hogy az adott tesztelés miért tart olyan sokáig. Ne is beszéljünk arról az esetről, ha kienged élesre egy hibát. Egyrészt a saját munkájával nem tud elszámolni, másrészt a menedzsment teljesen fals értékeket fog látni a projektről. Egyik sem jó.

Természetesen a tanács az volt, hogy mindent dokumentáljon le. Ha nem részletesen, de címszavakat, 1-1 mondatot minden hibáról tud írni, és ne csak a hibákat, hanem a futtatásokat is adminisztrálja. Ha nincs más egy laza Excel tábla is megteszi. Csak csinálja.

A bejegyzés trackback címe:

https://teszteles.blog.hu/api/trackback/id/tr633098984

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása